Some message for mobile if needed.
Fundacja W788
spotkanie z artystką

Anna Witkowska


2023|07|23 NIEDZIELA g~18:00


Artystka wizualna, graficzka, okazjonalna kuratorka, profesora Akademii Sztuki w Szczecinie na Wydziale Wzornictwa / Komunikacja Wizualna i UX, absolwentka gdańskiej ASP.

Tworzy samodzielnie lub w duecie artystycznym z Adamem Witkowskim. Współtworzy dwa kolektywy – Plenum Osób Opiekujących Się wraz z innymi matkami i osobami opiekuńczymi oraz Szare Wrony wraz z Alicją Karską, markę zajmującą się upcyklingiem odzieży, w duchu ekonomii cyrkularnej.

Jej projekty często mają syntetyczny, graficzny charakter, wprowadza do nich elementy tekstu. Posługuje się wideo, fotografią, instalacją lub obiektem. Prace Ani cechuje przewrotność. Sampling rzeczywistości zawiera dużą dawkę pesymizmu. Niedosłowne strach czy śmierć to częste motywy jej twórczości, lecz wszechogarniające poczucie pustki nie przygnębia. Staje się czymś ulotnym i niezobowiązującym. Artystka stosuje w swych realizacjach proste symbole społeczne, przytacza rytuały lub umowne formy komunikacji, by swobodnie weryfikować rzeczywistość, w której można się zatopić lub zwyczajnie z niej odejść.

Intensywnie pracuje na polu projektowym, kooperując głównie z artystami wizualnymi, dźwiękowymi czy instytucjami kultury. Autorka logotypu, identyfikacji wizualnej oraz serii wydawniczej NOMUS / MNG Gdańsk.

Wzięła udział w ponad 100 wystawach zbiorowych i 15 indywidualnych.

https://secondaryarchive.org/artists/ania-witkowska/
In: Fontanna78
In: ania_witkowska_art
https://plenumofcare.tumblr.com
https://www.instagram.com/plenum_meminarium
https://www.instagram.com/szare_wrony/
Zadaniewspółfinansowanez budżetu Miasta Bydgoszczy
Anna Witkowska