Some message for mobile if needed.
Fundacja W788
koncert muzyki klasycznej / FONOMO Prolog

Muscada Quartet


2018|10|21 SOBOTA g~17:00


Podobnie jak w roku ubiegłym, jedno z wydarzeń festiwalowych będzie nawiązywać tematycznie do dziedzictwa terenu naszego województwa, przyczyniając się jednocześnie do jego promocji. W zeszłym roku powstał autorski film o „polskich piramidach” znajdujących się w Wietrzychowicach. W tym roku wybierzemy się do Kozielca, wsi leżącej 30 km na północny wschód od Bydgoszczy lub – jak kto woli – na 788 kilometrze Wisły.

Za sprawą zbiegu różnorodnych okoliczności siedlisko to zamieszkali wyjątkowi ludzie. Odnaleźli tam swoje miejsce na ziemi, czego odzwierciedleniem są ich niecodzienne pasje, pomysły i działania. Tworzą muzykę, uprawiają winorośl i produkują z niej wino, uprawiają ogródki, realizują projekty artystyczne, prowadzą galerię, organizują koncerty oraz oddają się wielu innym zaskakującym zajęciom. Imponujący jest fakt, że to tętniące życiem środowisko i miejsce funkcjonuje na uboczu zarówno głównych dróg, jak i obiegów artystycznych. Wszystkie te procesy zachodzą z wyjątkowym poszanowaniem miejsca, ziemi, przyrody i siebie nawzajem. Chcąc przybliżyć wyżej wspomnianą społeczność oraz przestrzeń, proponujemy Wam podróż do tego inspirującego miejsca już w niedzielę, 21 października, kiedy to odbędzie się Prolog Fonomo Music & Film Festival 2018.

 

17.00

Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Kozielcu

Muscada String Quartet – koncert

 Po koncercie spacer w Dolnym Kozielcu.

19.00

W788
Spotkanie z Winiarzami Dolnej Wisły – Franzem Daron, Mariuszem Nawrockim i Piotrem Szumacherem

 Po spotkaniu skosztujemy lokalnych specjałów.

 

- - - -

 

Muscada String Quartet tworzą: skrzypaczka Ada Dobrowolska, skrzypek Paweł Dębski, altowiolista Jan Czyżewski oraz wiolonczelista Antoni Majewski. Kwartet założony został w marcu 2018 roku w ramach Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie i od tego czasu pracuje wspólnie pod kierunkiem mgr Michała Bryły. Zespół związany jest z Kozielcem za sprawą osoby Antoniego Majewskiego, mieszkańca tych terenów.

www.facebook.com/muscadastringquartet

 

Winiarze Dolnej Wisły– grupa pasjonatów uprawiających od 2008 roku winorośl w przydomowych winnicach w Kozielcu.

www.facebook.com/Winiarze-Dolnej-Wisły