Some message for mobile if needed.
Fundacja W788
pokaz wideo z komentarzem autorskim

Pamela Leończyk


2020|07|17 PIĄTEK g~18:00


Już w najbliższy piątek 17 lipca o godzinie 18:00, zapraszamy na kolejne spotkanie z Wisłą w tle. Tym razem będzie to pokaz wideo opatrzony autorskim komentarzem. Pamela Leończyk jest pierwszą rezydentką tym roku z programu rezydencyjnego, który realizujemy wspólnie z Galerią Łaźnia II z Gdańska
Zapraszamy, przybywajcie!

------

Przestrzeń nadwiślańskich łąk, lasów stanowi punkt wyjścia do poszukiwań dźwiękowych i wizualnych. W pracy będę próbowała zmierzyć się z przygnębiającą fantazją, w której człowiek pozbawiony jest możliwości obcowania z naturą i tworzy jej substytuty w postaci zaprojektowanych przestrzeni wypoczynku. Być może za kilka dekad jedynym dostępem do dźwięku i zieleni będą sztucznie wytwarzane (nie)lasy, gdzie będzie można usiąść nad brzegiem (nie)rzeki i wsłuchać się w śpiew (nie)ptaków. Wstęp do takich miejsc będzie płatny jak do fantastycznego parku rozrywki. Ile jesteśmy w stanie zapłacić za taką "zieloną regenerację"?


Pamela Leończyk
Reżyserka, autorka instalacji performatywnych, performerka. Studentka ostatniego roku reżyserii teatralnej na warszawskiej Akademii Teatralnej. Absolwentka Wiedzy o Teatrze oraz Performatyki Przedstawień na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jej prace artystyczne były pokazywane podczas festiwalu FIST w Belgradzie. Laureatka Międzynarodowego konkursu na koncepcję i realizację instalacji artystycznej ANIMATUS. Jej spektakl “ciało proces” został nagrodzony Grand Prix na Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Niezależnych OFTeN. Stypendystka programu Laboratorium Nowego Teatru organizowanego przez Nowy Teatr w Krakowie. Uczestniczyła w projektach międzynarodowych organizowanych przez Platform European Theater Academy w Cesis (Łotwa), gdzie pracowała przy spektaklu site-specific “Free the monument”. W Salzburgu we współpracy z grupą reżyserów europejskich przygotowała spektakl “Poor - Rich Europe”. Miłośniczka gór, spontanicznych podróży stopem, pracy nad ciałem, poszukująca nieustannie harmonii w życiu, uwielbia gawędzić, śpiewać, tańczyć boso.