Some message for mobile if needed.
Fundacja W788

Elżbieta Jabłońska

prezeska

Artystka wizualna, podejmująca ironiczną grę z przypisywanymi jednostce rolami społecznymi, mechanizmami funkcjonowania instytucji sztuki, poddająca refleksji zaangażowanie społeczne w obszarze sztuki. W jej dorobku znajdują się działania długofalowe oparte na współpracy z instytucjami kultury i publicznością, projekty aktywizujące różne środowiska oraz realizacje kuratorskie.
Jej twórczość wpisywana jest często w obręb sztuki feministycznej czy postfeministycznej.
Tworzy głównie instalacje, fotografie, performance oraz działania czasowo-przestrzenne. Traktuje dzieło sztuki jako obiekt relacyjny, którego sens i znaczenie może podlegać zmianom i negocjacji. Aktualnie koncentruje się na gestach artystycznych, które zachęcają do działania, do budowania chwilowej wspólnoty, tworzenia pola wzajemnej komunikacji i porozumienia rezygnując tym samym z produkcji materii, a czasem również z własnego autorstwa.


Emilia Orzechowska

vice prezeska

Kuratorka, producentka i animatorka kultury. Ukończyła studia filmoznawcze w Instytucie Sztuk Audiowizualnych na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, Studium Animatorów Kultury w Gdańsku ze specjalizacją filmową oraz krytykę artystyczną na gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Obecnie pracuje w Teatrze Miniatura w Gdańsku jako producentka teatralna oraz współpracuje z różnymi galeriami i instytucjami związanymi ze sztuką współczesną, w tym z TRAFO Trafostacją Sztuki w Szczecinie w roli kuratorki, realizując wystawy oraz swój autorski cykl PERFOstacja, w ramach którego prezentuje performance i spektakle taneczne. Sporadycznie współpracuje z Fundacją Bęc Zmiana i publikuje teksty oraz wywiady z artystami w Notes na 6 Tygodni. W swojej niezależnej praktyce kuratorskiej często odnosi się do historii miejsc lub osób. Lubi nieoczywiste lokalizacje i projekty site specific. Często w narracji nawiązuje do przestrzeni, tworząc raczej doświadczenia niż prezentacje.


Wojtek Kotwicki

członek rady programowej

Na co dzień grafik, webdesigner, twórca animacji i wideo, multiinstrumentalista, producent, kompozytor, autor tekstów, wokalista, gitarzysta, współautor muzyki i tekstów grupy 3moonboys. Obracający się w świecie sztuki alternatywnej od ponad 20 lat. Aktywny koncertowo w regularnych składach takich jak: Piąta Strona Świata, Charlie Sleeps, 3moonboys czy 5G. Obecnie czynnie koncertuje solowo a także współpracuje z Elżbietą Jabłońskią przy jej projektach artystycznych.


Antoni Majewski

członek rady programowej

wiolonczelista, student Hochschule fur Musik Carl Maria von Weber Dresden w klasie prof. Emila Rovnera oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie prof. Tomasza Strahla. Swój warsztat kształcił pod okiem takich osobowości jak m. in.: prof. Jens-Peter Maintz, prof. Konstantin Heidrich, prof. Peter Bruns, prof. Kazimierz Michalik, prof. Reinhard Latzko, prof. Danjulo Ishizaka, prof. Wen-Sinn Yang. W dziedzinie kameralistyki kształcił się pod okiem m. in. Michała Bryły, prof. Szymona Krzeszowca, prof. Pawła Łosakiewicza, prof. Evana Rothsteina, prof. Katarzyny Jankowskiej, prof. Frank Immo-Zichner oraz prof. Krystyny Borucińskiej. Jest laureatem wielu konkursów wiolonczelowych. Jako solista grał m.in.: w Filharmonii Pomorskiej, Sali Balowej w Łańcucie, Europejskim Centrum Muzyki w Lusławicach. Prowadzi ożywioną działalność koncertową. Jest wielokrotnym stypendystą Urzędu Miasta Bydgoszczy, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od 2018 roku jest członkiem Muscada String Quartet. Występował na wielu festiwalach m. in. Letnie Koncerty na Grochowskiej czy Rzeka Muzyki. Półfinalista konkursu Młody Muzyk Roku organizowanego przez TVP Kultura i MKiDN.